Co warto zabrać na wypoczynek wakacyjny? Apteczka podróżnika

Co warto zabrać na wypoczynek wakacyjny? Apteczka podróżnika

Udane wakacje to przede wszystkim zdrowe i bezpieczne wakacje. Warto poświęcić odrobinę przygotowań do wyjazdu i zaopatrzyć się w niezbędne artykuły medyczne, leki, skorzystać z ochronnych szczepień oraz wykupić stosowne ubezpieczenie na wypadek, gdyby mimo wszystkich środków ostrożności choroba jednak nas dopadła.Tak przygotowani możemy spokojnie wyruszyć na urlop i beztrosko spędzać wolny czas. Jak najlepiej przygotować się do wakacyjnych podróży? Jak uchronić się przed problemami zdrowotnymi, które potrafią skutecznie zepsuć nawet najpiękniej zapowiadający się urlop?

Jeszcze przed podróżą powinniśmy zaopatrzyć się w ubezpieczenie, które w razie kłopotów pozwoli nam na pokrycie kosztów leczenia za granicą. Należy również zadbać o odpowiednie przygotowanie podróżnej apteczki. Warto uwzględnić tu tabletki przeciw chorobie lokomocyjnej  oraz zapas tych leków, które bierzemy na co dzień.

Oprócz tego niezbędna będzie podróżna apteczka pierwszej pomocy. Zestaw opatrunkowy, plastry i woda utleniona to jej podstawowe wyposażenie. Warto też zabrać chusty trójkątne i agrafki, które świetnie sprawdzają się w przypadku złamania ręki. Zestaw odpowiednich kremów i balsamów (do opalania, środki odstraszające komary) również przyda się w takiej apteczce.

Ważny jest odpowiedni zestaw leków, wśród których powinny znaleźć się przede wszystkim te przeciw biegunce oraz przeciw niestrawności. Ci, którzy wybierają się w bardziej egzotyczne części świata, powinni dodatkowo zabrać ze sobą tabletki przeciw malarii oraz tabletki do oczyszczania wody.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Komentarze:

  1. bardzo pomocny artykuł zwłaszcza ze wybieram sie do Maroko. chyba musze udac sie do apteki;)

    Odpowiedz
  2. Bedąc w Kenii przekonałam sie jak wazne sa tabletki oczyszczajace wode. Pamietajcie o nich

    Odpowiedz

Dodaj komentarz