Dlaczego nasz kraj jest wymarzonym miejscem na spędzenie wakacji?

Dlaczego nasz kraj jest wymarzonym miejscem na spędzenie wakacji?

Witajcie, w tym pierwszym wpisie na tym blogu chciałbym poruszyć kwestię, jaką na pewno będziemy zajmować się już niedługo. Zbliżają się przecież wakacje, czyli dzień wyjazdów, odpoczynku i wspólnego spędzania czasu. Wiele rodzin rozmyśla wtedy nad terminem i przede wszystkim miejscem, w które będą chciały się udać. Niektórzy wybiorą zagraniczne wakacje egzotyczne, inni natomiast nasze Polskie tereny.

Polskie góry?

Zastanówmy się, zatem czym może zachęcić nas nasz kraj na wakacje.

Morze – zdecydowanie najbardziej popularny kierunek wszelkiego rodzaju wypadów wakacyjnych. Piękne plaże zwabiają osoby, które szukają spokojnego jak również aktywnego wypoczynku. Główną wadą wypoczynku nad morzem są ceny zakwaterowań w sezonie. Czynnik ten od kilku lat sprzyja spędzaniu wakacji u sąsiadów np. nad Balatonem, gdzie ceny są często sporo niższe.

Góry – głównym kierunkiem wypraw wycieczkowiczów jest tutaj Zakopane i Bieszczady. Te dwa miejsca zachwycają swoim urokiem i są chyba drugim po morzu najczęściej wybieranym kierunkiem wakacyjnym. Przejazd kolejką górką na Kasprowy wierch, czy spacerowanie szlakami Połoniny Wetlińskiej co roku przyciągają cała rzesze turystów.

Mazury, – czyli region, który miał zostać dołączony do światowych cudów natury, jednak nie stało się tak z niewiadomych powodów. Nie umniejsza to faktu, ze odpoczynek nad polską krainą jezior może być fantastycznym przeżyciem. Tereny te sprzyjają przede wszystkim aktywnemu wypoczynkowi na desce czy żaglówce.

Wydaje mi się, że te trzy punkty z całą stanowczością mogą zapewnić cały wymiar wrażeń oraz zastąpić drogie wakacje zagraniczne. Nasz kraj zasługuje na lepsze jego poznanie i w tym celu warto zwiedzić go od morza, przez mazury aż po Tatry.

Zapraszam do kolejnego wpisu

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Komentarze:

  1. popieram, tez co roku jezdze nad morze i jakos nie ciagnie mnie zagranice

    Odpowiedz
  2. ja co roku jeszcze albo w góry albo nad morze i za kazdym razem swietnie sie abwie. Jedyny minuc to ceny…

    Odpowiedz
  3. ja co roku w kwietniu jezdze w góry (przewaznie Zakopane) ceny są wtedy w miare no i te cudowne widoki a w sieprniu nad morze. Szkoda ze pogoda nad morzem ejst neirpzewidywalna ale i tak swietnie sie bawie;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz