Urlop zimą? Mamy kilka propozycji

Urlop zimą? Mamy kilka propozycji

Zima jest taką porą roku, która ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Fanatycy sportów zimowych lubią długie zimy, z dużą ilością śniegu. Nie wszyscy jednak lubią sporty zimowe i niskie temperatury, dlatego szukają miejsc, w których będą mogli wylegiwać się na słońcu, a temperatura zamiast na minusie będzie znacznie na plusie. Tu jednak pojawia się pytanie, jakie miejsce wybrać, żeby pogoda faktycznie była letnia. Wbrew pozorom takich miejsc jest sporo. Jednym z takich miejsc jest wyspa Madera, która znajduje się w Portugalii. Tam temperatura nie spada w ciągu roku poniżej 20 stopni Celsjusza.

Wprawdzie na Maderze nie ma zbyt dużej ilości plaż oraz naturalnych kąpielisk, ale przy każdym hotelu znajdują się baseny. Drugim miejscem, które można wybrać na zimowy wyjazd jest Kambodża. Zarówno odnajdą się tam osoby, które chcą poleniuchować na plaży, jak i te, które wolą aktywniejsze formy wypoczynku.

Wyspy kanaryjskie?

Osoby, które szukają naprawdę słonecznej pogody, ale zarazem chcą uniknąć upałów mogą z powodzeniem zdecydować się na urlop w Tajlandii. Można zarówno pływać, opalać się, czy zwiedzać. Urlop w Tajlandii jest również dla takich osób, które lubią spędzać rozrywkowo wczasy. Polecane są zwłaszcza wyspy Phuket  i Ko Pha-Ngan.

Zimowe wyjazdy do ciepłych krajów są bardzo opłacalne. Można zaleźć oferty tańsze o 50 % niż w przypadku wyjazdów letnich. Zwłaszcza wyjazdy na Wyspy Kanaryjskie są opłacalne. Temperatura na wyspach sprzyja opalaniu i pływaniu w basenach. Jedynie kąpiel w oceanie nie jest za bardzo możliwa.

Temperatura wody wynosi kilkanaście stopni. Polecanymi miejscami na urlopy zimowe są również: Cypr, Indie, Izrael, Maroko, Egipt, czy Tunezja. Jak widać jest sporo miejsc z dużą ilością słońca, do których można uciec od mroźnej zimy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz