Przegląd i oferta serwisów do zamawiania i rezerwacji noclegów on-line (Airbnb, Booking.com, Groupon.com, Homeaway, Atraveo)

Przegląd i oferta serwisów do zamawiania i rezerwacji noclegów on-line (Airbnb, Booking.com, Groupon.com, Homeaway, Atraveo)

Jeszcze nie tak dawno temu zagraniczny wyjazd wakacyjny był dla wielu osób niemałym wyzwaniem. Związane to było przede wszystkim z ogromną dysproporcją pomiędzy przeciętnymi zarobkami, a średniki cenami takich wycieczek.

Do tego dochodziły kosztowne połącznia lotnicze, a warto wspomnieć o tym, że kiedyś rynek tanich linii lotniczych praktycznie nie istniał sprawiając, że tylko bogatsi mogli pozwolić sobie na swobodne podróże samolotami.

Dzisiaj sytuacja jest zupełnie inna. Ludzie mają coraz więcej pieniędzy, są zainteresowani innymi kulturami i wypoczynkiem w różnych częściach świata, a do tego mogą korzystać z naprawdę tanich połączeń lotniczych. Jakby tego było mało, nowoczesne platformy internetowe bardzo ułatwiają wyszukiwanie pewnego i przede wszystkim taniego noclegu w dosłownie każdym zakątku świata. Portali tego rodzaju jest oczywiście mnóstwo i dzisiaj postaramy się nieco przybliżyć ofertę tych, które według nas zasługują na największe uznanie. Zaczynajmy więc!

Airbnb pozwala na wygodne wyszukiwanie nietypowych noclegów

Zacznijmy może od portalu Airbnb, który znaleźć można pod adresem airbnb.com. Firma istniejąca na rynku od 2008 roku specjalizuje się w wyszukiwaniu ofert noclegów związanych przede wszystkim z apartamentami oraz domkami letniskowymi na terenie całego świata.

Swym zasięgiem obejmuje już ponad 191 krajów, mając w bazie ponad 3 miliony różnorodnych ofert. To robi wrażenie, prawda? Interesującą częścią oferty jest jednak możliwość rezerwacji noclegu w zamku…tak, nie przesłyszeliście się. Airbnb dysponuje bazą ponad 1400 zamków z całego świata, w których można przenocować w wyjątkowo klimatycznych warunkach.

Booking.com jest idealny do znalezienia noclegu na krótki wyjazd

Kolejnym godnym uwagi portalem jest booking.com, który specjalizuje się przede wszystkim w wyszukiwaniu najtańszych ofert noclegowych w hotelach, ale także w pensjonatach oraz częściowo w prywatnych kwaterach. Portal działa jak typowa porównywarka cen.

Po zadaniu konkretnych kryteriów wyszukiwania miejsca noclegowego, prezentowane są oferty z różnych portali w sieci, co oczywiście pozwala na szybkie znalezienie opcji możliwie najtańszej. Z pomocą portalu można większość noclegów wygodnie zarezerwować online, otrzymując gwarancję, że po dojechaniu na miejsce nie zastaniemy pustego pola czy prywatnego domu, którego właściciel nie ma zielonego pojęcia o noclegach.

Oferta groupon.com będzie idealna dla osób szukających opcji na wakacje

Nieco inaczej prezentują się możliwości w przypadku portalu groupon.com, który pewnie większości kojarzy się z ciekawymi obniżkami na zakupy. Portal jednak posiada także bardzo profesjonalnie przygotowaną sekcję z ofertami wakacyjnymi. Jest to miejsce idealne dla wszystkich osób, które szukają niedrogiej i wygodnej opcji na spędzenie kilku wakacyjnych dni.

Na stronie znajdziemy przede wszystkim oferty dłuższych pobytów w różnych miejscach na całym świecie, często noclegów z wyżywieniem, dodatkowymi pakietami i atrakcjami dla gości. Oferta niejednokrotnie jest szczególnie opłacalna dla całych rodzin. Wiele ofert jest naprawdę atrakcyjnych cenowo w przypadku, gdy rezerwacji dokonujemy na większą liczbę osób.

Homeaway to pośrednik między osobami szukającymi noclegu, a właścicielami prywatnych domów

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć portalu internetowego Homeaway, który z pewnością mocno wyróżnia się na rynku. Firma działa trochę na zasadzie pośrednika, który ułatwia znalezienie klientów prywatnym osobom chcącym zarabiać z wynajmu swoich domów czy pojedynczych pokoi.

W pewnym sensie ofertę można by nazwać z tego powodu agroturystyką, ale to tylko złudne wrażenie. Nierzadko spotkamy tutaj możliwość nocowania w eleganckiej wilii, wynajęcia całego domu głęboko w górach czy domku letniskowego położonego tuż przy piaszczystej plaży. Interesuje Was wakacyjny pobyt poza oklepanym hotelem? Homeaway może być więc bardzo dobrym wyborem.

Atraveo to kolejna propozycja dla osób szukających noclegów w prywatnych domach

Nasze zestawienie zamyka portal Atraveo, który jest alternatywą dla opisywanego wcześniej Homeaway. Tutaj mamy do czynienia przede wszystkim z ofertami od prywatnych właścicieli mieszkań i domów, którzy chcą wynajmować powierzchnię mieszkalną gości. Portal bez wątpienia prezentuje się ciekawiej i przede wszystkim łatwiej się po nim poruszać, poszukując noclegów dosłownie na całym świecie.

Przybliżyliśmy Wam nieco profile 5 bardzo znanych firm na rynku wynajmu miejsc noclegowych, które naszym zdaniem nie tylko mają atrakcyjną ofertę, ale przede wszystkim są sprawdzone. Wiele dobrych opinii utwierdza w tym, że rezerwacja noclegu nawet na drugim końcu świata może być bezpieczna. Sporo ludzi obawia się tego, że zarezerwowany nocleg tak naprawdę nie istnieje i wydane pieniądze przepadną raz na zawsze, dlatego korzystanie z tych ofert to najlepsze rozwiązanie.

Zachęcamy oczywiście do komentowania. Jeśli macie swoje doświadczenia związane z jednym z tych portali to podzielcie się nimi! Na pewno ułatwicie w ten sposób podjęcie decyzji wielu osobom, które jeszcze nigdy nie zdecydowało zaplanować zagranicznych wakacji na własną rękę.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]