Gdzie na Sylwestra? 5 najczęstszych kierunków wybieranych przez Polaków

Gdzie na Sylwestra? 5 najczęstszych kierunków wybieranych przez Polaków

Okres sylwestrowy, który wypada bezpośrednio po Świętach Bożego Narodzenia, kojarzy nam się przede wszystkim ze śniegiem (którego w ostatnich latach niestety bardzo brakuje), choinką i świątecznymi ozdobami, zabawą sylwestrową w gronie znajomych i z ogólnym leniuchowaniem.

Wiele osób oczywiście decyduje się skorzystać z ofert balów sylwestrowych, i w Polsce szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się bale organizowane w miejscowościach górskich, jak i gdzieś w pobliżu Bałtyku.

Zdziwi Was pewnie to, że zaskakująco dużo Polaków decyduje się jednak w tym okresie poopalać na plaży i poleniuchować w wyjątkowo letnich warunkach, o których trudno w grudniu pomarzyć w naszym kraju. Chcecie wiedzieć jakie są najpopularniejsze kierunki wyjazdów polskich turystów na sylwestrowy okres? Oto lista 5 najpopularniejszych miejsc, która została przygotowana w oparciu o dane z największych biur turystycznych w naszym kraju. Pakujemy więc letnie ubrania do torby i ruszamy na Sylwestra!

Hurghada popularna przez cały rok

Wyjazdy do egipskiej Hurghady cieszą się sporą popularnością przez cały rok, ale to właśnie w okresie sylwestrowym Polacy wyjątkowo chętnie wybierają ten kierunek. Kiedy w Polsce najczęściej panują minusowe temperatury, a słońcem cieszymy się tylko kilka godzin w ciągu dnia, w tamtym rejonie świata mamy pełnię lata. Średnia temperatura powietrza to bowiem 25 stopni, a i sama woda zachęca do kąpieli, mając 20 stopni ciepła. Sylwester w promieniach gorącego słońca? Czemu nie!

Zostajemy w Egipcie, ale tym razem w Marsa Alam

Tuż za podium, na 4 miejscu, znajduje się kurort Marsa Alam, który jest kolejnym popularnym kierunkiem sylwestrowych wyjazdów. Świetne zaplecze hotelowe, mnóstwo atrakcji, piękne plaże i ciepła pogoda to idealne warunki na spędzenie Sylwestra swoich marzeń.

Teneryfa to wyjątkowo przyjazdy klimat

Trzecie miejsce, pośród popularnych kierunków wyjazdów sylwestrowych od lat zajmuje Teneryfa. Jest to idealne miejsce do wyjazdu na Sylwestra dla osób, które nie są zwolennikami upalnego lata, ale chcą odpocząć trochę od ponurej pogody w Polsce. Temperatura w okolicach 21 stopni i nieustannie pojawiające się promienie słoneczne, na pewno niejednemu dadzą mnóstwo radości.

Przyjemna temperatura i niskie ceny, czyli Fuerteventura

Na drugim miejscu znajduje się legendarna już Fuerteventura, która jest tak chętnie wybierana przez Polaków na Sylwestra nie tylko z racji przyjemnej temperatury i wielu możliwości spędzania wolnego czasu. Od lat jest to bowiem miejsce pozwalające nam wypoczywać stosunkowo ekonomicznie. Wysoki standard hotelowy idzie tutaj w parze z bardzo atrakcyjnymi cenami.

Lider rankingu leży bliżej niż Wam się wydaje

I tak dotarliśmy do szczytu listy najpopularniejszych kierunków wyjazdów sylwestrowych Polaków. Jesteście ciekawi gdzie Polacy jeżdżą najczęściej? Najchętniej wybieranym regionem jest Malta, która biorąc pod uwagę wszystkie kraje naszego kontynentu, może pochwalić się najcieplejszą zimą. Choć średnia temperatura 18 stopni może nie urzeka, to i tak stanowi miłą alternatywę dla standardów polskiego grudnia, a przy tym miejsce to nie jest bardzo daleko i koszty kilkudniowego urlopu sylwestrowego nie będą mocno wygórowane.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Komentarze:

  1. aj, na Teneryfkę to bym sobie pojechał na sylwka i się pobawił :D Wiecie może jakie są ceny sylwestrowych wypadów w takich egzotyczne miejsca???

    Odpowiedz
  2. heh, sama kiedyś planowałam wyjechać na sylwestra gdzieś daleko, ale to słaby moment z mojego punktu widzenia. Najczęściej jestem spłukana po świętach :/ ale fajnie pomarzyć i fajnie wiedzieć, że Polacy tak chętnie podróżują ;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz