Pomysł na weekend. Gdzie wybrać się na 2-3 dni i wypocząć jak nigdy dotąd?

Pomysł na weekend. Gdzie wybrać się na 2-3 dni i wypocząć jak nigdy dotąd?

Wolny weekend, niekoniecznie od razu ten długi świąteczny, to idealny moment na spędzenie czasu gdzieś poza domem, pooddychanie świeżym powietrzem, wypoczywanie nad wodą, wędrowanie po górach, czy zwiedzanie nieodkrytych do tej pory zabytków naszego kraju.

Polska naprawdę jest piękna i nie musimy wydawać majątku na zagraniczne wyjazdy, aby porządnie wypocząć. Co więcej, Polska nie jest krajem przesadnie dużym, a to oznacza, że nawet w zwykły weekend możemy zrobić sobie sympatyczny wypad na drugi koniec kraju i naładować troszkę baterie przed kolejnym ciężkim tygodniem. Wystarczy trochę dobrych chęci, jakiś porządny przewodnik turystyczny po Polsce i nikt nie powinien mieć problemu z zaplanowaniem podróży swoich marzeń.

Dzisiaj przedstawimy Wam kilka naszych pomysłów na weekend w Polsce, podczas którego będzie można naprawdę solidnie wypocząć. Zachęcamy jednocześnie do przedstawiania własnych pomysłów miejsc, na które zwiedzenie nie potrzeba dużo czasu i w których wypoczynek jest czystą przyjemnością. Zaczynajmy więc!

Na początek coś dla miłośników zabytków, czyli Tarnów

Według wielu osób Tarnów uważany jest za drugie najpiękniejsze miasto w Małopolsce, oczywiście zaraz za Krakowem. Inni jednak, a takich jest większość, pewnie nigdy nawet nie myśleli o odwiedzeniu tego miasta, a to ogromny błąd. Tarnów jest idealnym miejscem do spokojnego wypoczynku na weekend dla osób ceniących sobie możliwość napawania wzroku zabytkami.

To raczej małe, ale niezwykle malownicze miasto, aż kipi od renesansowych zabytków, unikalnych ryneczków i klimatycznych knajpek, w których można odpocząć po każdy zwiedzaniu pięknych obiektów. Szczerze polecamy odwiedzić Tarnów tym bardziej, że nocleg tutaj naprawdę kosztuje grosze.

Dolina Popradu zachwyci pięknymi szlakami turystycznymi

Na wypad w wyższe góry trzeba się oczywiście odpowiednio przygotować i jadąc w nie tylko na weekend, raczej nie uda nam się zdobyć zbyt wiele. Co powiecie jednak na szybki wypad do Doliny Popradu? To wyjątkowe miejsce, w którym znajdziemy piękno niezniszczonej działalnością człowieka przyrody, malownicze ścieżki pośród niezbyt wymagających gór, mnóstwo wolnej przestrzeni, małe i malownicze miasteczka, zdrową wodę jurajską i wiele więcej.

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca na mapie Polski. Z przejściem szlaków turystycznych poradzi sobie każdy, a sama Dolina Popradu oferuje mnóstwo możliwości na rekreację, niezależnie od pory roku czy od aktualnej pogody.

Na północy Polski warto wypocząć weekendowo w Iławie

Iława, oraz otaczające ją Pojezierze Iławskie, to kolejne ciekawe miejsce na mapie naszego kraju, które z czystym sumieniem możemy polecić do odwiedzenia każdemu. Iława jest wyjątkowa z tego powodu, że niegdyś była miastem bardzo silnie ufortyfikowanym, które stanowiło ważny przystanek na największych szlakach handlowych. Wiele z tych budowli zachowało się do dzisiaj, choć Iława dość mocno się rozwijała w okresie transformacji kraju i w efekcie w jej krajobrazie nie brakuje bloków rodem z PRL.

Prawdziwe piękno zaczyna się jednak na obrzeżach. Jezioro Mały Jeziorak stanowi przedsmak sławnego na całą Polskę Jezioraka, który jest stałym miejscem spotkań zapalonych żeglarzy i miłośników sportów wodnych. Mały Jeziorak epatuje jednak spokojem i brakiem tłumów, piękną przyrodą dookoła i wieloma szlakami, które warto przemierzyć na piechotę lub rowerem.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Komentarze:

  1. A ja polecam wybrać się na weekend do Torunia. Na obrzeżach miasta można nocować dosłownie za grosze, a centrum jest według mnie wyjątkowo piękne i klimatyczne, idealne do spędzenia romantycznego weekendu we dwoje ;)

    Odpowiedz
  2. byłam w Tarnowie i podpisuję się wszystkim kończynami pod tym co wyżej, wspaniałe miejsce, bez tłumów, spokojne i urocze. Ja w tym roku mam zamiar wyjechać gdzieś na wschód naszego kraju, mam wrażenie, że to trochę zapomniany region, który może być bardzo malowniczy. Jak znacie jakieś fajne miejscówki na wschodzie to piszcie ;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz